.
xxx

Exkluzívny rozhovor s fashion blogerkou Pom Pom

26. listopadu 2011 v 14:29 | Zverejnil: Sten |  Rozhovory s blogermi
Opäť vás vítam po našej dlhšej neaktivite. Medzi jednotlivými redaktormi vznikli nejaké nezhody, ale už je to všetko opäť v najlepšom poriadku. Dnes by som vám veľmi rád predstavil staronovú fashion blogerku, ktorá si hovorí Pom Pom. Nedávno založila nový blog, ktorý nájdete na adrese http://fashion-jesus.blog.cz

1. Hoci som chlapec a módu veľmi nesledujem, všimol som si, že s fashion blogmi akoby sa v poslednom čase vrece roztrhlo. Prečo si sa rozhodla aj ty pre fashion blog? Myslíš, že obstojíš v tvrdej konkurencii?
> To je zajímavá otázka, děkuji. Popravdě v tomto směru nejsem nováček. Módě se věnuji prakticky od začátku mého příchodu na scénu blog.cz, jen jsem vystupovala pod jiným jménem a na jiné adrese než nyní. Moje články byly, dovolím si říct, skutečně velmi oblíbené a blog měl neuvěřitelnou návštěvnost. Takže odpověď je ne, nebojím se konkurence. Jsem připravena na všechno, vím, co mohu lidem nabídnout a to je to, proč jsem tak úspěšná.2. Znieš dosť sebavedomo. Nebojíš sa, že ťa ľudia budú považovať za namyslenú?
> Ano, sebevědomí mi nechybí, ale myslím, že stále je to v hranici snesitelnosti a zdravé míry. Vím, že jsem se za poslední tři či čtyři roky pořádně změnila. Zlepšila jsem se v psaní, píšu výhradně vlastní články a fotím vlastní fotky, které pak upravuji a používám na blogu. Je to prostě autorská tvorba od prvního do posledního písmene, navíc se můj blog po kvalitativní stránce dá přirovnat k profesionálním webům s tímto tématem a na to jsem nesmírně hrdá. Celý způsob jeho úpravy je velmi profesionální a propracovaný do nejmenšího detailu, co mi zabralo nemálo času. Právě proto mám takové sebevědomí - vím, že jsem dobrá, vím to, protože vidím, jak se mi zvyšuje návštěvnost a přibývají komentáře. Lidé mě chválí a děkují mi za mé články. A to je přesně to, proč to všechno dělám - chci pomáhat lidem, chci je něco naučit, nabídnout jim jiný pohled na věc. Mám ráda hezké lidi, ale mnohem důležitější pro mě je to, co mají uvnitř a především co mají v hlavě.

3. Potom ale nechápem, prečo si opustila svoj blog, na ktorom si pracovala niekoľko rokov a prečo si zahodila za hlavu všetko, čo si vytvorila. Jednoducho si to zrušila, vymazala zo sveta a začala niekde úplne inde a navyše pod iným menom. Čo sa stalo?
> Byly v tom osobní věci. Rozhodnutí zrušit můj předchozí blog bylo to nejhorší rozhodování, jaké jsem v životě musela podstoupit. Už to nechci nikdy zažít. Důležité ale je, že se mi i na nové adrese a pod novým jménem daří. Objevuje mě stále více a více návštěvníků a články jsou komentované, diskuse se rozvíjí a to mě nesmírně těší.

4. Máš nejaký sen alebo cieľ, ktorý by si chcela v kariére fashion blogerky dosiahnúť?
> Samozřejmě. Chtěla bych se stát známou i za hranicemi a asi jako každá fashion blogerka, bych se i já chtěla účastnit různých akcí jako jsou módní přehlídky a podobně. Samozřejmě nechci tam být za šedou myšku, ale za tu, kterou by všichni znali. Jednoduše chci být v centru dění.

5. A čo tvoje sny v reálnom živote, kde sa nemôžeš prihlásiť a odhlásiť kedy chceš?
> V životě je to podobné. Chtěla bych psát pro nějaký módní časopis, případně pracovat s kosmetikou, protože tu skutečně miluji. Bavilo by mě dělat poradenství nebo jen jednoduše pracovat v butiku s oblečením.

6. Čo si myslíš o internetových magazínoch o kráse? Čítaš ich? A čo klasické paper magazines? Ktorý je tvoj obľúbený?
> Některé ano! A co si o nich myslím? Jen to nejlepší. Vždyť v podstatě každý fashion blog je takovým internetovým magazínem, ne? Ale stránky jako Krasna.cz velmi neberu a to zejména proto, že ty články píší dívky ve věku 13-16 let, které nemají skoro žádné zkušenosti s tím, o čem píší. Podle mě je největší hloupost když píšete o něčem, co jste nezažili. Ten článek pak nemůže v žádném případě být dobrý. Nemůžete podat dost dobré informace když jste danou věc nezažili a zkopírovat něco z Wikipedie podle mě není tvoření článku. Pokud jde o tištěné časopisy, tak ty si poslední rok kupuji pravidelně. Mám je doma fakt hromadu a nehodlám je dát do sběru. Jsou to pro mě poklady, takové malé bible. Oblíbený však nemám, záleží, jaké články jsou v konkrétním čísle. Co mě ale velmi zklamalo bylo české Elle. Většinu časopisu tvořily reklamy a inzerce a články byly pro mě nemastné-neslané. Za to ale nejnovější číslo InStyle jsem spolkla v průběhu dvaceti minut.
7. Takže ak by nejaká stránka hľadala redaktorov, neprihlásila by si sa?
> Sama asi ne. Ale záleží na tom, jaká by to byla stránka, zda by měla úroveň a jaké články by se psaly. Ale popravdě, neumím si představit, že bych vedle blogu a studiu na vysoké škole měla zvládat ještě psaní článků pro další stránku. Ačkoliv pokud by se mi ozvali oni a nabídli by mi místo redaktorky v jejich magazínu, jistě bych o tom alespoň přemýšlela. Ale sama bych se pravděpodobně nepřihlásila.

8. A už ti niekto toto miesto ponúkol?
> Ano. V tomto čase už dohadujeme podrobnosti, ale nechci to zakřiknout, takže pojďme na další otázku.

9. Onedlho budeš mať 21 rokov, máš priateľa, študuješ, bloguješ a črtá sa ti ďalšia práca. Máš vôbec čas na zábavu?
> Tak to bohužel nemám. Skutečně škola a blog mi berou hodně času, ale baví mě to, přestože chodím spát až kolem půlnoci a vstávám před šestou hodinou ranní. Je to náročné a to fyzicky i psychicky. Navíc se spolubydlícími se ne vždy shodneme, takže to je další stres navíc. Ale s tím se nedá nic dělat, patří to k životu. Ještěže mám obrovskou podporu v partnerovi. Je to hotový poklad.

10. Nevyčítajú ti priatelia, že na nich nemáš čas?
> Někteří i ano. Ale to je spojeno spíše s tím, že jsem 400 kilometrů od domova a domů chodím opravdu jen jednou za pár týdnů a za těch pár dní se nedá setkat se všemi. Jistě to znáš i ty sám. Navíc teď je to ještě horší, protože na škole jsou a byli lidé z různých koutů země a nedá se všemi setkat na jednom místě. Je to pro mě těžké nevidět je tak dlouhý čas, ale co jiného mi zbývá? Musím to vydržet a věřit, že je ještě pár krát v životě uvidím.

11. Poďme sa teraz baviť aj o odvrátenej stránke toho, čo robíš. Stretla si sa už aj s negatívnymi postojmi voči tebe?
> Samozřejmě, že ano. A častokrát si myslím, že je to neoprávněné, že je to prostě závist. I když je jasné, že ne každému musí sednout můj styl a prostě nemusí mě mít všichni rádi, ale mrzí mě, když ta negativní energie je způsobena závistí. Také nemám ráda některé blogerky, ale určitě jim kvůli tomu nebudu nadávat a ponižovat je. Prostě jen nečtu články, které píší a tím to hasne. Nemám potřebu někomu znepříjemňovat život. Bohužel ne všichni to takto berou. Občas se prostě najde někdo, kdo má silnou potřebu napsat vám, jaký příšerný blog máte a že byste okamžitě měli přestat psát články. Přitom je očividně jasné, že ten člověk si na vašem blogu nepřečetl jeden jediný článek. To mě pak zamrzí a naštve zároveň. Ale je to jen hnusná závist. Jsem přesvědčena, že pokud se někomu skutečně váš blog nelíbí, tak buď napíše objektivní a opodstatněnou kritiku, nebo jen vypne váš blog a více se na něj nevrátí. Ale kdo vás začne urážet, tak ten jen a jen závidí.


12. Tomu veľmi dobre rozumiem. Žiaľ ľudia sú príliš závistliví. Niektorí závidia aj nos medzi očami. Ty si ale silná osoba, nečakal som, že teba takí ľudia rozháďžu.
> Jo, to tedy jsem, ale to neznamená, že mám srdce z kamene a city na bodu mrazu. Sice takové věci beru dost s nadhledem, ale někdy člověk prostě nemá náladu a takové řeči ho snadněji dostanou.

13. Tým by sme hádam mohli náš rozhovor pre tentokrát aj ukončiť. Ďakujem ti, že si si na mňa našla čas a poskytla mi tento rozhovor. Prajem ti veľa úspechov na tvojom novom blogu a pod tvojou novou prezívkou a verím, že nás nesklameš.
> To já děkuji tobě za supr otázky. Bylo mi potěšením a těším se na nějaké další interview.
 


Anketa

Páči sa vám tento web?

Áno
Trochu
Nie

Komentáře

1 mileyfan-blog | Web | 26. listopadu 2011 v 14:33 | Reagovat

super

2 nicol-adolescents | Web | 26. listopadu 2011 v 14:39 | Reagovat

MhÁš MhOc PhEqOnOUcQý BlOgHÍsHeQ

3 Bell | Web | 26. listopadu 2011 v 14:39 | Reagovat

Ahoj:) Přidáš mi prosím ozdobu v Datart soutěži? Stačí kliknout na modrou ikonku "Darujte ozdobu tomuto přání". Byla bych ti moc vděčná a pokud bych ti to mohla jakkoliv oplatit je to předem splněné, stačí napsat;)

ODKAZ:
http://vanocni.datart.cz/marketa-hanusova-si-preje-smartphone-nokia/

4 hovno-v-ksichte | 13. prosince 2011 v 10:59 | Reagovat

ahoj jsem hovno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama